By Erika Gašparová in Tréningové preteky (Súbory)

 

Pravidlá

Štartovné je darček každého pretekára do záverečnej tomboly. Na prezentácii sa darčekom priradia čísla a rovnaké sa hodia do tombolového pohára. Neviete aký darček sa do víťaznej tomboly hodí? Vyberte presne taký, aký by potešil Vás samotných.

Cena určite nerozhoduje, nejde tu o hodnotu výhry, na druhej strane ale nerobme z tomboly bazár zbytočností.

Čakajú Vás 2 behy + 1 agility hra

Beží sa bez obojku, postrojov a bez pamlskov!

Šteniatka a pokročilí majú povolenú hračku.

Na parkúre sa môžu nachádzať nezvyčajné prvky (rôzne predmety, rastliny). Vždy umiestnené tak, aby nenarušovali prirodzený pohyb tímu a neohrozovali ich bezpečnosť.

Hodnotí a vyhodnocuje sa podľa oficiálnych FCI pravidiel (okrem šteniatok)

Šteniatka – jednoduché kolečko s max 5 bočnicami/tunely + zastavenia s trikmi podľa vlastného výberu. Vek do 12 mesiacov, bez rozdielu výšky. Hodnotí sa len čas.

Začiatočníci jednoduchý parkúrik bez zónoviek a slalomu!!! Znížená výška jednotlivých prekážok. Pretekár si sám určuje kategóriu. 

Pretekári majú klasický parkúr jumping + agility. Pretekári behajú vo svojej veľkostnej kategórii podľa zápisu vo VZ.

Veteráni – parkúr ako pre pretekárov, len majú zníženuú výšku o kategóriu

1 špeciálny beh – agility hra. Vymýšľa si ju organizátor sám, vopred o jej pravidlách informuje v propozíciách!!! Vyhodnocuje sa zvlášť podľa uváženia organizátora.

Vyhodnocuje sa súčet behov bez agility hry.

Viťazi si losujú čísla darčekov odovzdaných pri prezentácii (podľa umiestnenia v súčte, od prvého k poslednému, potom disknutí a nakoniec nehodnotení). Cenu si odnesie každý!

 www.agilityparkur.ecco.sk